نحوه استفاده از جاروی مرکزی و یا تک واحدی:

دستگاه مکنده شما همواره در حالت آماده به کار می باشد. جهت نظافت، درب پریز را باز نموده و کوبل فلزی شلنگ خرطومی را به آن متصل نمائید. در عرض چند ثانیه دستگاه مکنده به طور خودکار روشن می گردد.

پس از اتمام نظافت با خارج نمودن کوبل از پریز مکنده مجددا دستگاه خاموش و به حالت آماده به کار می رود

سرویس و نگهداری
توجه

دستگاه شما مجهز به تایمر قطع کن می باشد. در صورت خاموش شدن دستگاه به دلیل استفاده طولانی مدت، کوبل را از پریز خارج نموده و به مدت چند دقیقه جهت خنک شدن دستگاه صبر نمائید.

به دلیل استفاده از ولتاژ پائین خطر برق گرقتگی در پریز ها وجود ندارد.

سرویس و نگهداری جارو مرکزی

دستگاه شما نیاز به سرویس دوره ای خاصی نداشته و تنها لازم است بسته به میزان استفاده هر چند ماه یکبار فیلتر دستگاه تعویض گردد.

تخلیه مخزن و تعویض فیلتر:

  1. ابتدا پیم داخل گیره های مخزن را خارج نموده سپس با کشیدن گیره ها به سمت خارج، مخزن را از بدنه اصلی جدا نمائید، (شکل 1)
  2. مهره خروسکی زیرین فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده و باز نمائید سپس با کشیدن فیلتر به سمت پائین فیلتر را از محل خود خارج نمائید. (شکل 2)
  3. فیلتر جدید را جایگزین نموده و مجددا با بستن مهره خروسکی در جهت عقربه های ساعت آن را در محل خود محکم نمائید. دقت نمائید فیلتر به صورت صحیح در جای خود قرار گرفته باشد. در غیر این صورت ورود گرد و غبار به موتور آسیب خواهد رساند.
  4. پس از تخلیه زباله های مخزن، مجددا مخزن را در محل خود قرار داده و ضمن اطمینان از هوابندی صحیح لاستیک مخزن با بدنه دستگاه، گیره های آن را ببندید.
سرویس و نگهداری 1
سرویس و نگهداری 1
توجه

جهت استفاده از حداکثر مکش و جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه، فیلتر دستگاه خود را متناسب
با میزان مصرف هر 6 الی 12 هفته یکبار تمیز و پس از 6 الی 12 ماه استفاده تعویض نمائید.

توجه

جهت تهیه فیلتر جدید میتوانید با یکی از واحد های خدمات پس از فروش شرکت آرامین تماس حاصل نمائید

نکات مهم  ایمنی و مراقبتی جارو مرکزی

1.         هیچگاه از جاروی مکنده برای نظافت سطوح خیس و یا مرطوب، اشیاء تیز و برنده و همچنین مواد اشتعال زا مانند خاکستر روشن سیگار استفاده ننمائید.

2.        از ورود اشیاء حجیم و غیر متعارف از قبیل خودکار، کیسه پلاستیک، کاغذ مچاله شده و…  به داخل جارو ممانعت به عمل آورید.

3.         از مسدود نمودن ورودی و یا خروجی هوای دستگاه پرهیز نمائید. کمبود جریان هوا از خنک شدن موتورها جلوگیری نموده و به دستگاه آسیب وارد مینماید.

4.         از روشن نمودن و یا استفاده از دستگاه بدون فیلتر اکیدا خود داری نمائید.

5.         هیچگاه از فیلتر آسیب دیده و یا پاره شده استفاده ننمائید زیرا سبب ورود گرد و غبار به داخل موتور و کاهش عمر مفید آن خواهد شد.

6.        در صورت عدم استفاده از جارو، کوبل شلنگ خرطومی را از پریز مکنده خارج نموده و از روشن نگه داشتن دستگاه بدون استفاده پرهیز نمائید.

7.         قرار گیری دستگاه مکنده در محیط های گرم ، بدون تهویه مناسب و همچنین در معرض تابش مستقیم نور خورشید موجب کاهش کارایی و  طول عمر دستگاه میگردد.

8.         در صورت بروز مشکل  دستگاه را از برق خارج نموده و با سرویسکار مجاز تماس حاصل نمائید.

گارانتی:

جهت بهره مندی از خدمات گارانتی دستگاه لازم است برگه گارانتی به صورت خوانا  تکمیل و به مهر و امضاء نماینده فروش رسیده باشد.

توجه

باز نمودن پلمپ و یا دستکاری دستگاه توسط افراد غیر مجاز سبب ابطال گارانتی دستگاه شما خواهد شد.

جهت آشنائی با عملکرد و قابلیت های دستگاه های سری S و اطلاع از نحوه کار با صفحه نمایشگر
به دفتر چه راهنمای نمایشگر مخصوص سری s مراجعه فرمائید.